Weekend z szachowym przytupem!

Nasi uczniowie w ostatni weekend mocno zaznaczyli swoją obecność na śląskich szachownicach! W Pawłowicach w dwudniowym Otwartym Turnieju Szachowym Dzieci o III kat. zagrał Wojtek Janik – szczegóły:

Również w Pawłowicach – w Otwartym Turnieju Szachowym Dzieci Szkół Podstawowych o V i IV kat. – w sobotę, zagrali nasi uczniowie: Franek Oliwkiewicz, Kacper Tetla i Mariusz Hanslik. Kacper zdobył V kategorię, a Mariusz – IV-tą i dorzucił do tego jeszcze miejsce na najniższym stopniu podium! – szczegóły:

Świeży zdobywca V-ej kategorii postanowił pójść „za ciosem” i przystąpił do rywalizacji w Pawłowicach również w niedzielę, co okazało się znakomitym pomysłem! Nie dość, że poprawił kategorię zdobywając „czwórkę”, to jeszcze zostawił wszystkich rywali za sobą! Wśród nich byli – Franek Oliwkiewicz i Błażej Bracha – szczegóły:

W Chorzowie – w gościnnych murach Stadionu Śląskiego – odbyła się druga sesja rozgrywek drużynowych I Ligi Śląskiej Juniorów. Wynik lepszy niż przed tygodniem, a mogło być jeszcze lepiej i…sensacyjnie! Drużyna „Roszady” z kapitanem Kacprem Fojcikiem na pierwszej szachownicy zremisowała z katowickim „Hetmanem” III, wygrała z tyską „Jedynką”, a potem stawiła nieoczekiwany opór gliwickiej „Roszadzie” (tutaj każdy wynik wyższy niż 1:5 był sukcesem). W szczegółach: najpierw Ania Kula odprawiła swoją rywalkę (1:0), potem Antek Spleśniały wykorzystał słabość na swojej szachownicy (nie było zawodniczki z soboty i mamy 2:0), następnie przyszły „planowe” zwycięstwa zawodników z Gliwic nad Kasią Kuśką i Adamem Krosnym (2:2). Zostały gry na dwóch pierwszych szachownicach; Sebastian Burak nie wykorzystał błędów dużo bardziej doświadczonego i kilka lat starszego zawodnika z Gliwic, no i zrobiło się 2:3 ze wskazaniem na gliwiczan. Kacper po ponadczterogodzinnym boju zremisował z zawodnikiem, który dysponuje wyższym o ponad 400 punktów rankingiem FIDE i nie doznał jeszcze strat w tym turnieju… Tak blisko… Przegraliśmy 2,5:3:5. Nie poddajemy się, walczymy, wyciągamy wnioski, a Kacper i Ania biją się o medale na swoich szachownicach – szczegóły:

Gratulujemy wszystkim!