Szachowe mocne uderzenie!

Zawodnicy żorskiej „Roszady”, a wśród nich silna grupa z Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, byli mocno zajęci w ostatni weekend. W niedalekich Pawłowicach odbyły się 2 turnieje dla najmłodszych adeptów sztuki szachowej z szansą dla każdego uczestnika na zdobycie V lub IV kategorii szachowej. W zawodach sobotnich z naszej szkoły wzięli udział: Błażej Bracha – 4 miejsce, Tymek Dudek – 5 miejsce, Antek Mazurkiewicz – 6 miejsce i Franek Oliwkiewicz – 21 miejsce w gronie 30 zawodników! Tymek i Antek okrasili dobrą grę zdobyciem IV-ej kategorii, a Franek – V-ej!!! Pierwszoklasista Franek zagrał jeszcze w niedzielę i zajął 10 miejsce! „Roszadę” reprezentowali także – Helena Kula i Karol Płowy, którzy wzięli udział w obu turniejach – sobotnim i niedzielnym! Gratulujemy!
Szczegóły:
W Chorzowie odbyły się rozgrywki Mistrzostw Polski Juniorów – IV Liga Śląska. „Roszada” wystartowała z dwoma zawodnikami z naszej szkoły na dwóch pierwszych szachownicach: kapitanem Kacprem Fojcikiem i Jankiem Kotem. Drużyna była rozstawiona z 11-ym rankingiem (na 17 zespołów), a zakończyła rozgrywki na 10 miejscu, notując 3 zwycięstwa i 4 porażki. Na piątej szachownicy bardzo dobrze spisująca się Kasia Kuśka zdobyła brązowy medal tych rozgrywek! Wyniki naszych zawodników: Kacper 4,5/7 pkt., Janek 2,5/7 pkt., Sebastian 3/7 pkt., Adaś 3,5/7 pkt., Kasia 5/7 pkt. i Ania 5/7 pkt. Brawo drużyna!
Szczegóły: